ZMARSZCZKI STATYCZNE

Zmarszczki statyczne wynikają z ogólnego spadku zdolności skóry do samoregeneracji. Wraz ze spadkiem stężenia kwasu hialuronowego, kolagenu i włókien elastynowych skóra przestaje być jędrna i elastyczna, dochodzi do jej ścieńczenia i powstawania zmarszczek statycznych, które są obecne na twarzy nawet wtedy gdy nie używamy mięśni mimicznych. W celu redukcji zmarszczek statycznych stosujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego zarówno stabilizowanego jak i sieciowanego.

PREPARATY NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO STABILIZOWANEGO

SKIN BOOSTERS

Skin Boosters są to preparaty wykorzystywane w celu dogłębnej rewitalizacja skóry. Efekt pozabiegowy uzyskujemy dzięki unikalnej formule stabilizowanego kwasu hialuronowego, który pobudza produkcję naturalnego kolagenu oraz długotrwale odbudowuje skórę. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla skóry młodej jak i dojrzałej wymagającej poprawy napięcia i wzrostu nawilżenia. Skin Booster jest jedną z najnowszych metod, dzięki której można uzyskać efekt młodszej, odżywionej i nawilżonej skóry bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów.
Skin Booster to wielozadaniowe preparaty, które można zastosować:

 • u kobiet i mężczyzn z każdym typem skóry
 • u osób w każdym wieku
 • na twarzy, ustach, szyi, dekolcie i dłoniach
 • u osób z bliznami po trądziku bądź z foto-uszkodzeniami skóry

Zabieg Skin Booster polega na wstrzykiwaniu podskórnie małych dawek kwasu hialuronowego. Ilość preparatu, jego rodzaj i gęstość są indywidualnie dopasowane do potrzeb Pacjenta. Zazwyczaj jest to seria 3 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni, zabiegi podtrzymujące wykonywane są co około 6 miesięcy.

PREPARATY NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO USIECIOWANEGO

Kwas hialuronowy usieciowany, jest jednym z rodzajów wypełniaczy. Sieciowanie zagęszcza kwas, czyli łączy jego cząsteczki w większe konglomeraty a to powoduje, że kwas jest trwalszy. Sieciowanie polega na dodaniu specjalnego preparatu, który spowoduje wytworzenie krzyżowych wiązań pomiędzy łańcuchami cząsteczek kwasu hialuronowego. Czas utrzymywania się kwasu hialuronowego w tkankach zależy od stopnia sieciowania i może wynosić od 3 do 18 a nawet do 24 miesięcy.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest najczęściej w trakcie jednej wizyty. Kwas hialuronowy podawany jest do skóry w formie krystalicznego, przejrzystego i plastycznego żelu. Lekarz wstrzykuje substancję w pożądane obszary skóry przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli. Zabieg jest prawie bezbolesny, dlatego przeprowadza się go najczęściej bez znieczulenia. Trwa on około 15-30 minut. Po zabiegu nie jest potrzebny okres rekonwalescencji. Trwałość efektu zabiegu (6-12, a nawet do 24 miesięcy) jest uzależniona od indywidualnych cech pacjenta oraz szeregu czynników takich jak: wiek, kondycja skóry, stan zdrowia i miejsce, w które preparat został wstrzyknięty. Duży wpływ na utrzymanie rezultatów ma styl życia. Częste opalanie się, niezdrowa dieta, nałóg nikotynowy, wpływają na skrócenie czasu obecności kwasu hialuronowego w skórze.

Przeciwwskazania:

 • ciąża, karmienie piersią
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • choroby nowotworowe
L'Estetic Logo - Medycyna Estetyczna

INFORMACJE KONTAKTOWE

 • +48 600 370 960

 • kontakt@lestetic.pl

 • Ananasowa 29/lok. U-14
  (Wejście od ul. Marii Cetysówny 3 00-711 Warszawa Wiślany Mokotów)
Poniedziałek 08:00 – 20:00
Wtorek 08:00 – 20:00
Środa 08:00 – 20:00
Czwartek 08:00 – 20:00
Piątek 08:00 – 20:00