STYMULATORY TKANKOWE

Są to inaczej biostymulatory, które mają na celu pobudzać skórę do wzmożonych procesów regeneracyjnych. Dzięki precyzyjnym iniekcjom w problematyczne rejony twarzy stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Warto wspomnieć, że po 25. roku życia włókna kolagenowe są coraz słabsze i zapoczątkowany zostaje nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu w skórze, który mówiąc potocznie, uznawany jest za „elastyczne rusztowanie”. Jak rozpoznać deficyty nowych włókien kolagenowych w skórze? Już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć zmarszczki wokół oczu i ust, utratę jędrności skóry, przebarwienia, ścieńczenie skóry, mniej wyraźny owal twarzy, zmatowienie włosów. Dlatego właśnie by poprawić jakość skóry, medycyna estetyczna proponuje Pacjentom zabiegi odmładzające ze specjalistycznymi preparatami, które wspierają odbudowę skóry przy pomocy stymulacji tkankowej (substancje zawarte w stymulatorach aktywizują biogenezę skóry). Należy zaznaczyć, że po zastosowaniu preparatów nie zmieniają się rysy twarzy Pacjenta, a rezultaty są subtelne i naturalne. Skóra staje się mocniejsza, grubsza, jędrniejsza. Ujednolica się jej koloryt, drobne zmarszczki są mniej widoczne. Biostymulator może też ułatwić nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Mimo że pierwszy zabieg pozwala dostrzec pewne zmiany na lepsze w wyglądzie, zwykle potrzeba serii zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych (często jest to około 4 zabiegów przeprowadzanych w określonym przez lekarza odstępie czasu). Po poddaniu się kilku sesjom zabiegowym (zakończeniu serii) efekty działania stymulatorów tkankowych będą widoczne na twarzy przez około 12-18 miesięcy.

Stymulatory tkankowe przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn (najczęściej w wieku 30-55 lat), zmagających się z oznakami starzenia się skóry takimi jak zwiotczenie tkanek, bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki, objawy fotostarzenia, poszarzała cera, sucha skóra, cienie pod oczami, wyraźna utrata owalu twarzy czy linie marionetki.

Warto wspomnieć, że zabieg stymulatorami tkankowymi można wykonać w każdym wieku również w ramach profilaktyki anti-aging, dzięki czemu skóra będzie dłużej elastyczna i jędrna, a proces starzenia zostanie spowolniony.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGÓW Z ZASTOSOWANIEM STYMULATORÓW TKANKOWYCH

 • aktywne stany zapalne skóry wywołane zakażeniami bakteryjnymi czy grzybiczymi
 • opryszczka w stanie aktywnym
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • alergia na składniki zawarte w preparacie
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 •  choroby nowotworowe

RODZAJE STYMULATORÓW TKANKOWYCH

SKINBOOSTERS  

Skinboosters są to preparaty wykorzystywane w celu dogłębnej rewitalizacja skóry. Efekt pozabiegowy uzyskujemy dzięki unikalnej formule stabilizowanego kwasu hialuronowego, który pobudza produkcję naturalnego kolagenu oraz długotrwale odbudowuje skórę. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla skóry młodej jak i dojrzałej wymagającej poprawy napięcia i wzrostu nawilżenia. Skinbooster jest jedną z metod, dzięki której można uzyskać efekt młodszej, odżywionej i nawilżonej skóry bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów.

Skinboosters  to wielozadaniowe preparaty, które można zastosować:

 • u kobiet i mężczyzn z każdym typem skóry
 • u osób w każdym wieku
 • na twarzy, ustach, szyi, dekolcie i dłoniach
 • u osób z bliznami po trądziku bądź z foto-uszkodzeniami skóry

Zabieg Skinbooster polega na wstrzykiwaniu podskórnie małych dawek kwasu hialuronowego. Ilość preparatu, jego rodzaj i gęstość są indywidualnie dopasowane do potrzeb Pacjenta. Zazwyczaj jest to seria 3 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni, zabiegi podtrzymujące wykonywane są co około 6 miesięcy.

CENA ZABIEGÓW

CENNIK

Skinbooster Vital (1ml) Restylane                                    900 zł

Skinbooster Vital Light (1ml) Restylane                          850 zł

Skinbooster Vital Light (2ml) Restylane                         1550 zł

Skinbooster Vital + Vital Light (2ml) Restylane             1600 zł

STYMULACJA KOLAGENOWA SKÓRY 

Jest to bioaktywny preparat do iniekcji, który regeneruje i odbudowuje skórę, co przywraca jej sprężystość, blask oraz poprawia kondycję. AteloKOLAGEN zawarty w tym preparacie to bezpieczny, pozbawiony alergizujcych telopeptydów kolagen typu I, przeznaczony do zabiegów wykonywanych w gabinetach lekarskich. Aplikacja Linerase zwiększa liczbę fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję własnego kolagenu typu III.

ZASTOSOWANIE PREPARATU

Biomateriał ten stanowi nową kategorię stymulatora do rekonstrukcji i odbudowy tkanek, tworząc optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu.

Pozabiegowo wykazano między innymi: renerację i odbudowę skóry, regenerację tkanki łącznej właściwej, redukcję rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenie elastyczności i sprężystości skóry, wygładzenie zmarszczek oraz redukcję wiotkości skóry.

Zabieg wykonywany tym preparatem wyklucza pozabiegowe reakcje alergiczne, składniki są biodegradowalne i biozgodne (samoistnie i całkowicie rozpuszcza się w skórze). Nie jest on wypełniaczem, ani typowym produktem do mezoterapii. Tworzy nową grupę bioaktywnych materiałów jakimi są stymulatory tkankowe, które stanowią przełom w dziedzinie dermatologii estetycznej i anti-aging.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania należy przeznaczyć na niego około godzinę. W zależności od stanu skóry zaleca się serię 2-4 zabiegów w odstępie 14-21 dni, jednak o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz na konsultacji. Zazwyczaj pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach. Poprawia się elastyczność, napięcie i blask skóry. Końcowy efekt regeneracji, ujędrnienia i zagęszczenia skóry osiągamy po wykonaniu pełnej terapii. Uzyskane rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Zaleca się wykonywanie 1 zabiegu co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii po ok. 6 – 12 miesiącach.

PRZEBIEG ZABIEGU

Preparat podaję się na skórę twarzy, szyi i dekoltu, oraz dłoni i ciała. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, możliwe jest również uczucie swędzenia bądź tkliwość. Niekiedy pojawiają się również niewielkie ślady po wkłuciach które znikają w ciągu kilku dni. Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Profilaktycznie można wykonywać zabieg po 25. r. ż., zwłaszcza jeżeli skóra wykazuje tendencję do przesuszenia i przedwczesnego starzenia.

CENA ZABIEGU

CENNIK

Linerase ( 5ml)      1150 zł

GŁĘBOKIE NAWILŻENIE I STYMULACJA KOLAGENOWA SKÓRY

Biostymulator na bazie KOLAGENU pozyskiwany z nici jedwabnych to zabieg Karisma Rh. W odróżnieniu od innych produktów zastosowany kolagen, mimo pełnej zgodności tkankowej z ludzkim kolagenem, nie jest pochodzenia zwierzęcego i przywraca on skórze jędrność i elastyczność w sposób naturalny.

CMC (karboksymetyloceluloza) zawarta w tym produkcie działa przeciwstarzeniowo, ogranicza aktywność wolnych rodników i ma działanie ochronne w stosunku do kwasu hialuronowego.

HA – kwas hialuronowy o wysokiej i średniej masie cząsteczkowej, daje on natychmiastowy efekt w postaci gładszej i nawilżonej skóry.

EFEKT PRZEPROWADZONEGO ZABIEGU

 • redukcja zmarszczek , blizn i rozstępów
 • poprawa konturu twarzy
 • poprawa jakości i gęstości skóry poprzez syntezę włókien kolagenowych
 • odmłodzenie skóry twarzy, okolic ust, szyi i dekoltu
 • delikatny efekt liftingu

Produkt przeznaczony jest do stosowania przez lekarza. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie 2 zabiegów w odstępie 4 tygodni, a następnie sesję przypominającą po 4 miesiącach.

CENA ZABIEGU   Karisma RH     1150 zł

TERAPIA PROFILOWANIA, NAWILŻANIA I STYMULACJI SKÓRY TWARZY

Jest to stymulator tkankowy odmładzający nie tylko skórę lecz także tkankę podskórną. Profhilo składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych – H-HA - którego działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry oraz H-HA - które są głównym komponentem rusztowania. Ich gęstość zapewnia efekty, które do tej pory możliwe były do osiągnięcia tylko przy skojarzeniu wielu zabiegów, działających na różne mechanizmy starzenia się.

Dla maksymalnego komfortu nakłucia wykonywane są tylko w 5 punktach, oraz nie pozostawiają praktycznie żadnych śladów co daje możliwość wykonania takiego zabiegu w każdej chwili, bez wpływu na życie zawodowe i prywatne Pacjenta. Wyselekcjonowanie naturalnego HA o stężeniu 64 mg skumulowanego w 1 dawce daje jak do tej pory najwyższe stężenie kwasu hialuronowego (dawka 64 mg / strzykawkę) w formie 2 rodzajów łańcuchów kwasu hialuronowego połączonych termicznie (bez dodatków chemicznych).

W JAKIM CELU STOSUJE SIĘ ZABIEG?

 • nadania skórze sprężystości
 • zwiększenia napięcia skóry
 • neutralizacji chomiczków
 • przywrócenia utraconego konturu twarzy
 • wysmuklenia rysów twarzy
 • wygładzenia zmarszczek

ZALECENIA I PRZECIWWSKAZANIA

 • Widoczne efekty utrzymują się najczęściej do około 1 roku. Czas ten zależny jest od: jakości skóry, wieku pacjenta, ilości wykonanych zabiegów i trybu życia
 • zaleca się wykonanie 2 zabiegów w odstępie miesiąca
 • W celu dodatkowego wzmocnienia efektu można wykonać 1-2 zabiegi przypominające rocznie
 • należy zachować odstęp co najmniej 2 tygodni od innych zabiegów medycyny estetycznej
 • poza stanami będącymi przeciwwskazaniami do wszystkich zabiegów medycyny estetycznej (ciąża, karmienie itd.) nie ma specjalnych przeciwwskazań

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

 • zabieg ten nie wymaga szczególnego przygotowania
 • składa się z 5 wkłuć w specjalnie opracowanych punktach anatomicznych
 • po zabiegu obserwuje się obrzęk i zaczerwienienie, które zwykle mija w ciągu kilku godzin

CENA ZABIEGU 

CENNIK

Profhilo (2 ml)      1200 zł

TERAPIA PROFILOWANIA, NAWILŻANIA I STYMULACJI SKÓRY CIAŁA

Jest to preparat o nazwie Profhilo Body przeznaczony do iniekcji w przypadku utraty jędrności skóry na ciele. Terapia ta jest stosowana w walce z wiotką i suchą skórą brzucha i ramion. Preparat jest biozgodny – zawiera czysty kwas hialuronowy. Profhilo Body składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych – H-HA - którego działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania. Ich gęstość zapewnia efekty, które do tej pory możliwe były do osiągnięcia tylko przy skojarzeniu wielu zabiegów, działających na różne mechanizmy starzenia się. Zabieg powoduje przebudowę tkanek i poprawia jędrność skóry ramion i brzucha. Śródskórne podanie pozwala na dostarczenie optymalnej ilości kwasu hialuronowego bezpośrednio do tkanki poddawanej zabiegowi, zapewniając efektywność profilaktyczną i naprawczą zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg jest wykonywany przez lekarza po wcześniejszej kwalifikacji Pacjenta.

CHARAKTERYSTYKA ZABIEGU

 • szybkie i naturalne efekty uzyskuje się już po dwóch zabiegach w odstępie jednomiesięcznym
 • prosty, mało inwazyjny sposób podania
 • równomierne rozprowadza się w tkankach
 • krótki czas zabiegu
 • zabieg bezbolesny

CENA ZABIEGU

     CENNIK

Profhilo Body (3ml)     1400 zł

POLINUKLEOTYDY JAKO STYMULATORY TKANKOWE

Nukleofill Strong, Nucleofill Soft Eyes to zabieg iniekcyjny z zakresu medycyny estetycznej służący do przeprowadzenia niechirurgicznego liftingu skóry na poziomie komórkowym. Lifting odbywa się poprzez wykorzystanie właściwości biostymulujących oligonukleotydów zawartych w preparacie. Polinukleotydy są to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które występują w każdej komórce naszego organizmu. Polinukleotydy zawarte w tym preparacie wykazują następujące działanie; po pierwsze inicjują proces wytwarzania kolagenu typu I oraz elastyny, poprzez pobudzenie receptorów w komórkach skóry (fibroblastach), co poprawia sprężystość i elastyczność naszej skóry.
Po drugie mają właściwości antyoksydacyjne, czyli eliminują wolne rodniki, które są odpowiedzialne za proces starzenia się komórek, zatem zapobiegają wszelkim negatywnym następstwom jakie może wywołać stres oksydacyjny w komórkach naszej skóry.

Po trzecie polinukleotydy mają zdolność wiązania cząsteczek wody, co powoduje poprawę nawilżenia macierzy pozakomórkowej, która wypełnia przestrzeń pomiędzy komórkami skóry.
Powyższe zalety polinukleotydów pozwalają nam uzyskać w naturalny sposób, bez zmiany rysów twarzy efekt biostymulacji skóry (regeneracji i odnowy) oraz odpowiedni poziom jej nawilżenia.

PRZEBIEG ZABIEGU
Po przeprowadzonym wywiadzie i kwalifikacji Pacjenta, lekarz ustala obszar zabiegowy, dezynfekuje skórę i rozpoczyna zabieg polegajcy na podaniu preparatu na odpowiednia głębokość skóry za pomocą igły lub kaniuli. Obszar poddawany zabiegowi może być wcześniej znieczulony powierzchniowo za pomocą kremu - jeżeli jest taka potrzeba ze strony Pacjenta. Czas trwania zabiegu jest krótki (około 10 minut) ze względu na niewielka liczbę miejsc iniekcji - co również zmniejsza ryzyko wystąpienia wybroczyn (siniaków).

Zabieg Nucleofill należy wykonać w serii 3 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni. Po przeprowadzeniu serii zaleca się wykonać zabieg przypominający w odstępie 6 miesięcy od ostatniego zabiegu.

Lifting na poziomie komórkowym wpływa korzystnie na wygląd skóry całej twarzy; wygładzenie zmarszczek okolicy ust, oczu, bruzd nosowo – wargowych.

Dochodzi do poprawy owalu twarzy, dzięki temu że tkanka poddana zabiegowi staje się grubsza i bardziej zwarta, na skutek stymulacji powstawania nowych włókien kolagenowych

(przebudowa skóry). Ponadto koloryt skóry zostaje wyrównany, dochodzi do zwężenia porów oraz poprawy jej nawilżenia.

CENA ZABIEGU

CENNIK

Nucleofill Soft Eyes (2ml)    1000 zł

Nucleofill Strong (1,5 ml)    1000 zł

L'Estetic Logo - Medycyna Estetyczna

INFORMACJE KONTAKTOWE

 • +48 600 370 960

 • kontakt@lestetic.pl

 • Ananasowa 29/lok. U-14
  (Wejście od ul. Marii Cetysówny 3 00-711 Warszawa Wiślany Mokotów)

Poniedziałek 08:00- 20:00
Wtorek 08:00- 20:00
Środa 08:00- 20:00
Czwartek 08:00- 20:00
Piątek 08:00- 20:00