Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet-Rich Plasma) jest substancją otrzymywaną z krwi żylnej pacjenta, pobranej bezpośrednio przed zabiegiem. Zawiera ono szereg substancji (m.in. tzw. czynniki wzrostu), które wprowadzone w obrębie skóry, pobudzają naturalne mechanizmy odnowy i regeneracji tkanek takie jak:

  • produkcja kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry
  • wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych, w efekcie czego skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona

PRP pobudza procesy podobne do tych, które zachodzą podczas gojenia rany. Wpływają one na poprawę stanu nawilżenia skóry, oraz powodują spłycanie zmarszczek. U Pacjentów, u których cera wykazuje oznaki starzenia, zmęczenia lub niedożywienia, jest słabo napięta, wysuszona, a jej kolor nie jest jednakowy na całym obszarze, PRP może być rozwiązaniem, którego potrzebują.

Osocze bogato płytkowe znajduje zastosowanie w leczeniu blizn po przebytym trądziku, jak też wspomaga gojenie skóry po zabiegach. Warto zwrócić uwagę na to, że osocze bogato płytkowe jest substancją w pełni kompatybilna z organizmem Pacjenta, dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób u których występują alergie. Zabieg regeneracji z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego jest wykonywany w trakcie jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Wymagane jest pobranie krwi od pacjenta. Ten etap zabiegu wykonywany jest z maksymalnym komfortem dla Pacjenta, w dogodnej dla niego pozycji, bez konieczności bycia na czczo.

Z pobranej krwi, lekarz medycyny estetycznej uzyskuje osocze bogato płytkowe, które następnie wprowadza wgłąb skóry Pacjenta za pomocą techniki polegającej na wykonaniu mikronakłuć na obszarze skóry poddanym zabiegowi. Charakterystyka (liczba, gęstość, umiejscowienie) i sposób wykonywania nakłuć są ustalane na etapie planowania zabiegu, zgodnie z tym, jaki efekt ma zostać osiągnięty.

Terapia PRP obejmuje serię zabiegów (3 – 6) w odstępach 2 – 4 tygodni.

L'Estetic Logo - Medycyna Estetyczna

INFORMACJE KONTAKTOWE

  • +48 600 370 960

  • kontakt@lestetic.pl

  • Ananasowa 29/lok. U-14
    (Wejście od ul. Marii Cetysówny 3 00-711 Warszawa Wiślany Mokotów)
Poniedziałek 08:00 – 20:00
Wtorek 08:00 – 20:00
Środa 08:00 – 20:00
Czwartek 08:00 – 20:00
Piątek 08:00 – 20:00