Stymulacja kolagenowa skóry

Jest to nowej generacji, przełomowy, bioaktywny preparat do mezoterapii, który regeneruje i odbudowuje skórę, co przywraca jej sprężystość, blask oraz poprawia kondycję. AteloKOLAGEN to bezpieczny, pozbawiony alergizujcych telopeptydów kolagen typu I, przeznaczony do zabiegów wykonywanych w gabinetach lekarskich. Aplikacja tego preparatu zwiększa liczbę fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję własnego kolagenu typu III.

Zastosowanie preparatu

Biomateriał ten stanowi nową kategorię stymulatora do rekonstrukcji i odbudowy tkanek, tworząc optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu.

Pozabiegowo wykazano wysoką skuteczność w:

 • regeneracji i odbudowie skóry
 • regeneracja tkanki łącznej właściwej
 • redukcji rozstępów i blizn zanikowych
 • przywracaniu elastyczności i sprężystości skóry
 • wygładzaniu zmarszczek
 • redukcji wiotkości

Zabieg wykonywany tym preparatem wyklucza pozabiegowe reakcje alergiczne, składniki są biodegradowalne i biozgodne (samoistnie i całkowicie rozpuszcza się w skórze). Nie jest on wypełniaczem, ani typowym produktem do mezoterapii. Tworzy nową grupę bioaktywnych materiałów które stanowią przełom w dziedzinie dermatologii estetycznej i anti-aging.

Przygotowanie do zabiegu i efekty

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania należy przeznaczyć na niego około godzinę. W zależności od stanu skóry zaleca się serie 2-4 zabiegów w odstępie 14-21 dni, jednak o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz na konsultacji. Zazwyczaj pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach. Poprawia się elastyczność, napięcie i blask skóry. Końcowy efekt regeneracji, ujędrnienia i zagęszczenia skóry osiągamy po wykonaniu pełnej terapii. Uzyskane rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Zaleca się wykonywanie 1 zabiegu co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii po ok. 6 – 12 miesiącach.

Jak wygląda zabieg?

Preparat podaję się na skórę twarzy, szyi i dekoltu, oraz dłoni i ciała. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, możliwe jest również uczucie swędzenia bądź tkliwość. Niekiedy pojawiają się również niewielkie ślady po wkłuciach które znikają w ciągu kilku dni. Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Profilaktycznie można wykonywać zabieg po 25. r. ż., zwłaszcza jeżeli skóra wykazuje tendencję do przesuszania i przedwczesnego starzenia.

Stymulacja kolagenowa i głębokie nawilżenie skóry

Innowacyjny biostymulator na bazie KOLAGENU pozyskiwany z nici jedwabnych. W odróżnieniu od innych produktów zastosowany kolagen, mimo pełnej zgodności tkankowej z ludzkim kolagenem, nie jest pochodzenia zwierzęcego, przywraca on skórze jędrność i elastyczność w sposób naturalny.
CMC( karboksymetyloceluloza) zawarta w tym produkcie działa przeciw starzeniowo, ogranicza aktywność wolnych rodników i ma działanie ochronne w stosunku do kwasu hialuronowego.

HA – kwas hialuronowy o wysokiej i średniej masie cząsteczkowej. Daje on natychmiastowy efekt w postaci gładszej i nawilżonej skóry.

Czego możemy się spodziewać po przeprowadzeniu terapii?

 • redukcji zmarszczek , blizn i rozstępów
 • poprawy konturu twarzy,
 • poprawy jakości i gęstości skóry poprzez syntezę włókien kolagenowych
 • odmłodzenie skóry twarzy, okolic ust, szyi i dekoltu
 • delikatnego efektu liftingu

Produkt przez naczony jest do stosowania przez lekarza.Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie 2 zabiegów w odstępie 4 tygodni, a
następnie sesję przypominającą po 4 miesiącach.

L'Estetic Logo - Medycyna Estetyczna

INFORMACJE KONTAKTOWE

 • +48 600 370 960

 • kontakt@lestetic.pl

 • Ananasowa 29/lok. U-14
  (Wejście od ul. Marii Cetysówny 3 00-711 Warszawa Wiślany Mokotów)
Poniedziałek 08:00 – 20:00
Wtorek 08:00 – 20:00
Środa 08:00 – 20:00
Czwartek 08:00 – 20:00
Piątek 08:00 – 20:00