LINERASE – Terapia kolagenowa

O zabiegu

Linerase - Opis preparatu

Po 25. roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku. Teraz możemy to osiągnąć dzięki zabiegowi z wykorzystaniem włoskiego kolagenu Linerase, przeznaczonego do regeneracji i odbudowy tkanek. Preparat ten pobudza fibroblasty do wytwarzania włókien endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki.

Linerase to 100% kolagenu typu I w postaci zmikronizowanego proszku, który po wymieszaniu z solą fizjologiczną zyskuje płynną formę, do podania w formie iniekcji. Nie jest to wypełniacz! Linerase pobudza młodość skóry od środka, zwiększając w niej ilość fibroblastów i pobudzając je do wzmożonej produkcji nowego, zdrowego kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej gęsta, jędrna, zmarszczki ulegają wygładzeniu, skóra zyskuje bardziej równomierną strukturę i jednolity, wypoczęty koloryt.

Zabieg przynosi widoczne korzyści w zasadzie wszystkim pacjentom po 30. roku życia:

 • w wieku 30+ to przede wszystkim likwidacja zmarszczek ekspresyjnych i rewitalizacja skóry,
 • w wieku 40+ to redukcja pogłębiających się zmarszczek będących efektem elastozy, a więc uszkodzeń włókien podporowych,
 • w wieku 50+ to odbudowa skóry, „zapadającej” się na skutek atrofii włókien kolagenowych,
 • w wieku 60+ to dodatkowo przeciwdziałanie zmarszczkom grawitacyjnym.

Terapia może być stosowana na twarz, szyję, dekolt i dłonie, zwykle obejmuje serię 4 zabiegów powtarzanych co miesiąc, choć ostateczny program zabiegów ustala lekarz po uwzględnieniu rzeczywistych potrzeb skóry pacjenta. Zabieg składa się z 3 etapów bioregeneracji skóry:

 1. biostymulacja na poziomie komórkowym poprzez nałożenie maski złuszczającej Linerse Peel Off, opartej o technologię efektywnego i przedłużonego uwalniania składników aktywnych do skóry, w tym retinolu i witaminy C,
 2. biostymulacja na poziomie skóry właściwej – zabieg właściwy polegający na iniekcji atelokolagenu Linerase,
 3. ukojenie po zabiegu – z wykorzystaniem maski regenerującej Linerase Restoring Mask na bazie składników naturalnych.

Linerase to nowoczesny i bezpieczny preparat do podawania śródskórnego, zarejestrowany jako wyrób medyczny klasy III. Preparat ten nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych, a jego stosowanie w połączeniu z lidokainą sprawia, że procedura zabiegu jest właściwie bezbolesna. Jest to jedyny dostępny na rynku kolagen typu I przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej.

Preparat Linerase otrzymał prestiżową nagrodę Perłę Dermatologii Estetycznej 2016 w kategorii Najlepszy preparat do biostymulacji tkankowej.

Wskazania
 • wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,
 • regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej,
 • leczenie blizn,
 • zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek,
 • poprawa elastyczności i sprężystości skóry
 • leczenie blizn zanikowych i potrądzikowych

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszam na indywidualną konsultację, podczas której ustalimy potrzeby i możliwości leczenia dla Ciebie.

Formularz kontaktowy

13 + 10 =