Dermapen

Odmładzanie przez nakłuwanie

Co to jest i jak działa Dermapen?

DERMAPEN stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.

DERMAPEN dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPENEM pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Dermapen to przede wszystkim:

  • stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,
  • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,
  • poprawa gęstości i elastyczności skóry,
  • poprawa odżywienia skóry,
  • redukcja rozstępów i blizn potrądzikowych,
  • redukcja przebarwień.
Czy Dermapen jest dla mnie?

Jeśli zależy Ci na bezinwazyjnej regeneracji i poprawie wyglądu swojej skóry, mezoterapia może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Zabiegi mezoterapii to zabiegi niechirurgiczne – nie wymagają znaczącej ingerencji w organizm Pacjenta, czy rekonwalescencji – możesz od razu wrócić do życia, stosując się jedynie do minimalnych ograniczeń w okresie bezpośrednio po zabiegu. Widoczne nakłucia potrzebują kilku dni, aby zniknąć.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg z zastosowaniem DERMAPENU trwa około 30-45 minut. Skórę znieczula się kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekuje.

Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu, wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.

Polecamy stosowanie preparatów z linii Derma+, które zostały przygotowane specjalnie do terapii trakcyjnego mikronakłuwania.

W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia.

Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Do pielęgnacji pozabiegowej poleca się stosowanie kremu BIO-SENSE Ultra Repair Cream, który dzięki właściwościom przyspieszającym gojenie skóry złagodzi zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Następnego dnia skóra może być lekko zaróżowiona i napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.

Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach polecam stosowanie specjalistycznych podkładów medycznych, które przyspieszają gojenie i pozwalają skórze oddychać.

Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.

Po 5-7 dniach możesz już cieszyć się elektami terapii DERMAPENEM.

Przeciwwskazania

W celu uzyskania informacji o przeciwwskazaniach i zaleceniach po zabiegu, zapoznaj się z informacjami poniżej:

  • Mezoterapia – przeciwwskazania
  • Mezoterapia – zalecenia po zabiegu