Osocze bogatopłytkowe (PRP)

To, co masz najlepszego
w sobie

Co to jest i jak działa osocze bogatopłytkowe (PRP) ?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet-Rich Plasma) jest substancją otrzymywaną z krwi żylnej pacjenta, pobranej bezpośrednio przed zabiegiem. Zawiera ono szereg substancji (m.in. tzw. czynniki wzrostu), które wprowadzone w  skórę, pobudzają naturalne mechanizmy odnowy i regeneracji tkanek, takie jak:

  • produkcja kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry,
  • wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych,

w efekcie czego skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona.

PRP pobudza procesy podobne do tych, które zachodzą podczas gojenia rany. Wpływają one na poprawę stanu nawilżenia skóry, oraz powodują spłycanie zmarszczek.

Czy PRP jest dla mnie?

Jeśli twoja cera wykazuje oznaki starzenia, zmęczenia lub niedożywienia, jest słabo napięta, wysuszona, a jej kolor nie jest jednakowy na całym obszarze, PRP może być rozwiązaniem, którego potrzebujesz.

Osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie w leczeniu blizn po przebytym trądziku, jak też wspomaga gojenie skóry po zabiegach.

Warto zwrócić uwagę, że Twoje osocze bogatopłytkowe jest substancją w pełni kompatybilną z Twoim organizmem. Jest to więc świetne rozwiązanie, jeśli jesteś alergikiem

Przebieg zabiegu

Zabieg regeneracji z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest wykonywany w trakcie jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Wymagane jest pobranie krwi od pacjenta. Ten etap zabiegu wykonywany jest z maksymalnym komfortem dla pacjenta, bez konieczności bycia na czczo.

Z pobranej krwi uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, które następnie wprowadzanejest wgłąb skóry  pacjenta za pomocą techniki, polegającej na wykonaniu mikronakłuć na obszarze skóry poddanym zabiegowi. Charakterystyka i sposób wykonywania nakłuć (liniowe, obszarowe) są ustalane na etapie planowania zabiegu, zgodnie z tym, jaki efekt ma zostać osiągnięty. Sam zabieg jest wykonywany za pomocą nowej generacji urządzeń, pozwalających na precyzyjne podanie substancji przy minimalnym dyskomforcie ze strony pacjenta.

Przeciwwskazania

Zapytaj lekarza