Magnetyczne spojrzenie

SUNEKOS 200

Co to jest i jak działa Sunekos

Sunekos 200 i Sunekos 1200 to nowe systemy regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowane w procesie biogenezy skóry.

Sunekos to unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów (PCT/IB2015), które stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Sunekos stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym. Formuła zawiera takie aminokwasy jak glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna, a także walina i lizyna, które umożliwiają wytwarzanie elastyny – to udowodnione badaniami działanie wyróżnia produkt na rynku.Terapia zapewnia nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy. Iniekcji można poddać również szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod kolanami. Ze względu na jego niesamowitą czystość i delikatność możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na powieki, które są wyjątkowo problematyczną w leczeniu okolicą. Preparat doskonale odmładza okolicę oczu, rozjaśnia skórę pod powiekami, redukuje cienie i zmarszczki.W gamie Sunekos znajdują się dwa produkty:

 • Sunekos 200 – dla nieco młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami,
 • Sunekos 1200 – dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia.

W skład Sunekos wchodzą liofilizowane aminokwasy (Glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-alanina, L-walina, L-leucyna) oraz kwas hialuronowy.

 

Czy Sunekos jest dla mnie?

Sunekos jest wskazany, jeżeli chcesz osiągnąć:

 • redukcję zmarszczek – zarówno powierzchownych jak i głębokich,
 • rozjaśnienie cieni pod oczami,
 • odmłodzenie okolicy oka,
 • naturalną poprawę objętości skóry,
 • regenerację i biorewitalizację skóry,
 • zagęszczenie skóry, poprawę jej jędrności,
 • zwiększenie elastyczności i sprężystości skóry,
 • nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry,
 • rozświetlenie i wygładzenie skóry.

 

Przebieg zabiegu

Terapia obejmuje zwykle 4 zabiegi wykonywane w odstępie co 7-10 dni, choć dokłada ilość powtórzeń powinna być dobrana przez lekarza do indywidualnych potrzeb pacjenta. W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone z wykorzystaniem zarówno Sunekos 200, jak i Sunekos 1200. Przed podaniem należy przygotować produkt, rozpuszczając ampułkę kwasu HA z zawartymi w fiolce aminokwasami.

Efekty zabiegu utrzymują się ok. 6 miesięcy, terapię warto powtarzać dwa razy w roku.

Przeciwwskazania

Zapytaj lekarza